top of page

UBAK ÇALIŞTAYI ANKARA' DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ


28.03.2022 tarihinde Ankara' da UBAK İzin Belgesi Dağıtım Esasları Yönergesinin uluslararası karayolu taşımacılığında yaşanan gelişmeler çerçevesinde güncellenmesine ilişkin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı himayesinde ve TOBB’ nin ev sahipliğinde bir Çalıştay gerçekleştirilmiştir.


Gerçekleştirilen Çalıştayda; UBAK İzin Belgesi Dağıtım Esasları Yönergesinde Ağır ve Gabari dışı taşıma yapan firmaların ayrı değerlendirilmesi, UBAK izin belgelerinin verimli kullanılması ve dağıtım usulü, UBAK izin belgesi ceza puanları dahil olmak üzere UBAK İzin Belgesi Dağıtım Esasları Yönergesinin güncellenmesine ilişkin diğer konularda istişarelerde bulunulmuştur.


Çalıştay Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdür Yardımcısı Dr. Murat Korçak Başkanlığında gerçekleştirilmiş olup Çalıştaya Uluslararası İlişkiler Daire Başkanı Hasan Boz, Derneğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Yasin BAYRAKTAR, UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel, İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Elif Savrum, TOBB ve UTİKAD yetkilileri katılım sağlamıştır.

Comments


Son Paylaşımlar
Arşiv
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page