Ankara İftar Yemeği

İstanbul' dan sonra Ankara' da düzenlenen iftar yemeğine sektör paydaşlarının katılımı yüksek oldu. Her geçen gün büyüyen AND ailesi çatısı altına 6 yeni firma daha ekledi. Katılım sağlayan üye ve meslektaşlarımıza şükranlarımızı sunarız.

Gürcistan'da 1 Haziran İtibariyle Geçerli Olacak Ağırlık ve Boyut Limitleri

Gürcistan'da 1 Haziran 2019 tarihi itibariyle izin verilen azami ağırlıklarla ilgili teknik düzenlemeler yürürlüğe girecektir. Bu kapsamda uygulanacak olan ölçü ve ağırlıklar aşağıda belirtilmektedir; Araçlar için izin verilen maksimum uzunluklar; motorlu araç ve römork 12,00 m, mafsallı araç 16,50 m, konvoy, mafsallı otobüs ve otobüs+çekici 18,75 m, özel konvoy 20,00 m, iki akslı otobüs 13,50 m ve iki akstan fazla otobüs 15,00 m, maksimum genişlikler; tüm araçlar 2,55 m, şartlı araçların üst yapıları 2,60 m ve maksimum yükseklik tüm araçlar için 4,00 m, araç veya konteyner taşıyıcısı için ise 4,30 m olması gerektiği bildirilmektedir. Bunlara ek olarak; hareket halindeki herhangi

Belçika Gent Şehrinde Düşük Emisyon Uygulaması

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Derneğimize iletilen yazıda, Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliğinden (IRU) aldıkları 07.05.2019 tarihli bilgide, 01.01.2020 tarihi itibariyle hava kalitesini arttırmak için Belçika’nın Gent şehrinin düşük emisyonlu bir bölge haline geleceği ve bahsi geçen bölgeye sadece giriş koşullarını sağlayan araçların kabul edileceğinin duyurulduğu ifade edilmiştir. Söz konusu şehrin içini (çevre yolundaki alan) kullanmak isteyen yabancı plakalı taşıt sahiplerinin taşıtlarını Eylül 2019’dan itibaren Gent Belediyesi tarafından oluşturulan internet sitesine kaydettirmeleri gerekmektedir. Kayıt için TIKLAYINIZ. Kayıt sonrasında bölgeye giriş yaparken her

Geçiş Belgesi Tahsisinde Vekalet İbrazı Zorunluluğu Kaldırıldı

TOBB TIR ve ATA Karnesi Müdürlüğü tarafından edinilen bilgiye göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve TOBB ile gerçekleştirilen işbirliği çerçevesince Geçiş Belgesi Otomasyon Sistemi (GEBOS2) üzerinde 13.05.2019 tarihinde güncelleştirme gerçekleştirildiği ve bahse konu güncelleştirmenin amacının, Geçiş Belgeleri Dağıtım Esasları Yönergesi uyarınca belge tahsis işlemi sırasında ibrazı zorunlu olan noter onaylı vekaletnamenin sisteme entegre edilmesi ve kağıt ortamda sunulan belge adedini asgari düzeye indirerek bürokrasiyi azaltması olduğu belirtilmiştir. GEBOS2' de yapılan güncelleştirme sayesinde firmalar, “Firma İşlemleri” menüsünden firma yetkililerini (sürücü) belirleyebilecek, sistem

İstanbul İftar Programı Gerçekleştirildi.

İstanbul İftarı üyelerimizin yoğum katılımı ile 15 Mayıs 2019 tarihinde Crowne Plaza Oryapark otelde gerçekleştirildi. Dİnkal Sİgorta Genel MÜdürü Ömür Şeker özellikle Ağır Nakliye Sektörünü yakından ilgilendiren Sigorta Küpü mottosu ile bir sunum gerçekleştirdi. Nükleer Enerji Zirvelerini gerçekleştiren INPS' nin yöneticisi Sayın Koray TUNCER' inde katılım sağladığı yemekte TUNCER ; Nükleer Santraller projeleri ile daralan iş hacminin genişleyeceğini ve bu projeler ile sektörün nefes alacağını dile getiren bir konuşma gerçekleştirmiştir.

Gürcistan Geçiş Belgelerinin İadesi Hakkında

Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre Ülkemiz ile Gürcistan arasında varılan mutabakat çerçevesinde iki ülke taşımacılarınca kullanılmak üzere 150.000 adet ikili/transit,18.000 adet boş giriş/dönüş yükü ve 5.000 adet üçüncü ülke geçiş belgesi teati edilmesi kararlaştırılmıştır. Buna göre, Gürcistan ikili / transit ve boş giriş / dönüş yükü geçiş belgelerinin iade edilecek ülke geçiş belgelerinden çıkarılması uygun görülmüştür. Bu kapsamda, Gürcistan’a ve Gürcistan üzeri taşıma yapan üyelerimizin operasyonlarını mevcut durumu dikkate alarak planlamaları önemle rica olunur.

Bulgaristan'da Yürüme Yasakları

Bulgaristan’da 3 Mayıs 2019 tarihinde saat 16:00 – 22:00 arasında ve 6 Mayıs 2019 tarihinde saat 14:00 – 22:00 arasında yürüme yasağı uygulanacaktır. Üyelerimizin operasyonlarını mevcut durumu dikkate alarak planlamaları önemle rica olunur.

Macaristan Transit Geçiş Belgeleri Dağıtımında Değişiklik

Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, Bakanlık tarafından yeni bir değerlendirme neticesinde aylık olarak kullanıma açılan 3.000 adet Macaristan transit geçiş belgesinin her ayın 1 inci ve 15 inci günlerinde olmak üzere 15’er günlük dönemler halinde 1.500’er adet olarak dağıtılacaktır. Üyelerimizin operasyonlarını mevcut durumu dikkate alarak planlamaları önemle rica olunur.

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square