top of page

"CUMHURİYETİN 100. YILINDA LOJİSTİK SEKTÖRÜNÜN TALEPLERİ VE HEDEFLERİ" TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.İstanbul Ticaret Odası 24 no.lu lojistik hizmetler meslek komitesinin düzenlediği "Cumhuriyetin 100. yılında lojistik sektörünün talepleri ve hedefleri" konulu sektör toplantısı gerçekleştirildi.


Gerçekleştirilen toplantıda, Ağır Nakliye sektörünü yakından ilgilendiren gece sürüşleri, destek araç standartları, otoban kullanımı, yıllık izinler ayrıca geçiş belgesi kotaları, sürücü vizeleri, gümrüklerde yaşanan sıkıntılar, yetki belgeleri sadeleştirilmesi gibi lojistik sektörünü ilgilendiren tüm hususlarda görüş alışverişi yapılmış olup sektör hedefleri ve talepleri değerlendirilmiştir.


Toplantıda konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Yasin BAYRAKTAR; sektör sorunlarını her platformda dile getirip çözüm önerilerimizi masaya yatırıyoruz ancak şu anda en büyük sorunun ülkemizin acı bir gerçeği olan Deprem sorunudur.


Yüzyılın afeti olarak değerlendirilen 6 şubat 2023 depreminde ülkemizin özellikle lojistik alandaki tüm sivil toplum kuruluşları büyük bir özveri ile deprem bölgesine yardım faaliyetlerinde bulunmuştur.


13 şubat 2023 tarihinde sektörün önde gelen 13 Sivil Toplum Kuruluşu Başkanı imzası ille birlikte Afet Lojistik Koordinasyon Kurulu (ALKK)' nu kurduklarını bu sayının 18 Sivil Toplum Kuruluşuna yükseldiğini ve ilgili bakanlıklar ile gerekli görüşmeler yapıldıktan sonra Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) içerisine entegre olacak şekilde Afet Lojistik Planı hazırladıklarını, sektör sorunlarının dile getirildiği her platformda Afet Lojistiği konusunun da gündem maddesi yapılmasının kaçınılmaz olduğunu dile getirmişlerdir.


Toplantıya derneğimizi temsilen YK. Başkanı Yasin BAYRAKTAR ve YK. üyesi Gökhan ÖZTAŞ katılım sağlamışlardır.Comments


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page