ARAÇLARIN YÜKLENMESİ, AĞIRLIK KONTROLÜ İLE ÖZEL İZİN/ÖZEL YÜK TAŞIMA İZİNLERİ YÖNETMELİĞİ ÇALIŞTAYI

Karayolları Genel Müdürlüğü Trafik Güvenliği Daire Başkanlığınca yürütülen 'Araçların Yüklenmesi, Ağırlık Kontrolü İle Özel İzin / Özel Yük Taşıma İzinleri Hakkında Yönetmelik' Çalıştayı 28-29-30 Temmuz 2021 Tarihlerinde Ankara' da Gerçekleştirildi.


Çalıştayda; Ağır Nakliye Sektörünün yıllardır yaşadığı sorunlar masaya yatırılarak Avrupa'daki en iyi uygulamalar ilgili Kamu Yetkilileri ile tek tek değerlendirildi.

Açılış konuşmasında Karayolları Genel Müdür Yardımcısı Selahattin Bayramçavuş; Sektöre sorunları ile her daim destek verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini bildirdi.


Karayolları Genel Müdürlüğü Ulaşım Güvenliği ve Kontrol Şube Müdürü Hüseyin Hüsnü İLGÜN;

Yaklaşık 10 yıldır sektör sorunlarını yakından takip ettiğini çözüme kavuşması için sürekli olarak STK yetkilileri ile irtibat halinde olduklarını ve yoğun bir çaba içerisinde Yönetmeliğin yürürlüğe girmesi için çalıştıklarını ve bugünlere gelindiğini belirtti.

STK' larını temsilen kürsüye çıkan Kadir Has Üniversitesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ömer Faruk Görçün; Sektör sorunlarının çözümü noktasında KGM yetkilileri ile Avrupa Seyahatinde beraber olduklarını, Bilim İnsanları olarak sektörün ve Ülke Ekonomisinin daha iyi noktalara gelinmesi için her türlü destekleri verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini bu kapsamda STK' ların ve Kamu Kurum ve Kuruluşları ile sürekli diyalog halinde olduklarını belirterek Ağır Nakliye Operasyonları ile ilgili olarak kanun ve yönetmelikler açısından güncellenmemiz gerektiğini dile getirmişlerdir.


Çalıştay Başlıkları ve Katılım Sağlayan Kurumlar;


3 gün süren Çalıştay sonucunda ilgili sektör sorunları gündeme getirilmiş ve STK' lar tarafından çözüm önerileri dile getirilmiş, ilgili tüm Bakanlık Yetkilileri ''Kurum Görüşü'' olarak KGM' ye bildirimde bulunacaklarını ifade etmişlerdir.


Çalıştaya Katılan Öncelikle Karayolları Genel Müdürlüğü ve tüm ilgili Bakanlık Yetkililerine Üyelerimiz ve Sektörümüz Adına Teşekkür Ederiz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square