top of page

Araçların Ağırlıkları, Boyutları ve Yüklenmelerine İlişkin Yönetmelik Çalıştayı Düzenlendi


T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Araçların Ağırlıkları, Boyutları ve Yüklenmelerine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik' Çalıştayı 22.06.2022 tarihinde T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Konferans salonunda gerçekleştirilmiştir.


Genel Müdür Yrd. Sn. Dr. Murat KORÇAK açılış konuşmasında yıllardır Ağır Nakliye sektörünün mevzuatsal sorunlarını çözmek için özel olarak çalışma yaptıklarını ilgili tüm kurum ve kuruluşların çalıştaya katılımlarından ve desteklerinden ötürü memnuniyetlerini dile getirdiler.


Lojistik ve Kombine Taşımacılık Daire Başkanı Sn. Sinan Oğuz Yönetmelik taslağı ile ilgili bilgilendirici bir sunum gerçekleştirmiş olup en kısa süre içerisinde taslağın nihayete varacağını belirtmişlerdir.
Derneğimizi temsilen sunum gerçekleştiren Başkan Vekili Filiz BOZAT Taslak Yönetmelik hakkında sektör görüşlerini aktarmış ve ilgili kurumlardan destek beklediklerini dile getirerek Ağır Nakliye Sektörünün Ülke Ekonomisine katkılarının önemini belirtmişlerdir.
Taslak Yönetmelik ile İlgili Bazı Madde Başlıkları :

* Ağırlık ve Boyutlarına göre araçların kategorize edilmesi

* Kategori Sınıfına Göre Uzun Süreli İzin Belgesi (Güzergah Kısıtlamasız)

* Kategori Sınıfına Göre Uzun Süreli İzin Belgesi (Güzergah Kısıtlamalı)

* Kategori Sınıfına göre Otoban Kullanımı

* Kategori Sınıfına Göre Gece Sürüşü

* Kategori Sınıfına Göre Destek Araç MuafiyetiÇalıştaya, Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yrd. Sn. Dr. Murat KORÇAK, Lojistik ve Kombine Taşımacılık Daire Başkanı Sn. Sinan Oğuz, Lojistik ve Kombine Taşımacılık Dairesi Uzman Mühendis Sn. Yusuf Ziya SARITOP, Derneğimizi temsilen Başkan Sn. Yasin BAYRAKTAR, Başkan Vekili Filiz BOZAT ve Başkan Yardımcıları Bülent EKER, Gökhan ÖZTAŞ ve Tamer ERDOĞAN katılım sağlamışlardır.
Katılım Sağlayan Diğer Kurum ve Kuruluşlar;


* Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

* Karayolları Genel Müdürlüğü

* Emniyet Genel Müdürlüğü

* Jandarma Genel Komutanlığı

* Türk Standartları Enstitüsü Başkanlığı

* Gelir İdaresi Başkanlığı

* TOBB

* UND

* UTİKAD

* Treyler Sanayicileri Derneği

* Otomotiv Sanayi Derneği

* Akt


Ağır Nakliye Sektörünün sorunlarının büyük ölçüde çözüme kavuşacağı bu Yönetmelik ile ilgili emek veren başta Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürü Sn. Murat BAŞTOR' a, Genel Müdür Yrd. Sn. Dr. Murat KORÇAK, Sn. Sinan OĞUZ, Sn. Yusuf Ziya SARITOP ve tüm emeği geçenlere Sektörümüz adına teşekkür ederiz.

Commenti


Son Paylaşımlar
Arşiv
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page