top of page

AND HEYETİ YALOVA GÜMRÜK MÜDÜRÜ ALİ İHSAN BİLGETÜRK' Ü MAKAMINDA ZİYARET ETTİ


AND Heyeti, 21-10-2022 tarihinde Yalova Gümrük Müdürü Sayın Ali İhsan BİLGETÜRK' ü makamında ziyaret etmiştir.

Gerçekleştirilen ziyarette Karayolları Trafik Yönetmeliği Madde 128 kapsamı içerisinde kalan sal kasa ve low-bed araçlardan Gümrük yetkililerince istenen Özel Yük Taşıma İzin Belgeleri ve gerekli İzin Belgesi olsa dahi ilgili yükün aksamlarının aynı araca yüklenebilmesi hakkında istişarelerde bulunulmuştur.

Karayolları Trafik Yönetmeliği; standart araç ölçüleri uzunluk 16.50 mt. genişlik 2,55 mt. yükseklik 4.00 mt. ve total ağırlık 40 ton olarak belirlemiş ve bu ölçülerin herhangi birinin aşılması halinde Karayolları Genel Müdürlüğünden Özel Yük Taşıma İzin Belgesi Alınması şartı getirmiştir. Bu kapsamda; Özel Yük Taşıma İzin belgelerinin sadece KTY Madde 128 ‘ de belirtilen ölçüler aşıldığı takdirde istenilmesi gerektiği ölçülerin herhangi birinin aşılmadığı takdirde Özel Yük Taşıma İzin Belgesi talep edilmeden aracın gümrük işlemlerinin yapılıp ilgili gümrük müdürlüğüne sevk edilmesi ve Özel Yük Taşıma İzin Belgesi alınan araçlarda gabari ve ağır yükler haricinde standart ölçülerde bulunan kasa içi aynı yükün aksamlarının yüklenmesi konusunda mutabık kalınmıştır.

Ayrıca sandık tipi yüklemelerde özellikle ithalat yönünde yükün tam tespitinin ve x-ray cihazlarında taramanın tam olarak yapılamadığı durumlar ile karşılaşıldığını ve bu yönde sandık tipi yüklemelerin rahat ve yönetmeliğe uygun şekilde muayenesinin yapılabilinmesi için tarafımızdan destek istenmiş olup gerekli her türlü desteğin tarafımızca verileceği bildirilmiştir. Söz konusu ziyaret kapsamında misafirperverlik ve desteklerinden dolayı Gümrük Müdürü Sayın Ali İhsan BİLGETÜRK ve Müdür Yardımcısı Bilal AKALAN' a teşekkürlerimizi arz ederiz. Gerçekleştirilen ziyarete, Yönetim Kurulu Başkanı Yasin BAYRAKTAR, Miss Transport / İbrahim ERDOĞAN, İstaş Transport / Ünal KILIÇ katılım göstermiştir.


Comments


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page