top of page

AND HEYETİ ERENKÖY GÜMRÜK MÜDÜRÜ MEHMET YILDIZ' I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ


AND Heyeti, 03-11-2022 tarihinde Erenköy Gümrük Müdürü Sayın Mehmet YILDIZ’ ı makamında ziyaret etmiştir.


Gerçekleştirilen ziyarette Karayolları Trafik Yönetmeliği Madde 128 kapsamı içerisinde kalan sal kasa ve low-bed araçlardan Gümrük yetkililerince istenen Özel Yük Taşıma İzin Belgeleri ve gerekli İzin Belgesi olsa dahi ilgili yükün aksamlarının aynı araca yüklenebilmesi hakkında istişarelerde bulunulmuştur.


Karayolları Trafik Yönetmeliği; standart araç ölçüleri uzunluk 16.50 mt. genişlik 2,55 mt. yükseklik 4.00 mt. ve total ağırlık 40 ton olarak belirlemiş ve bu ölçülerin herhangi birinin aşılması halinde Karayolları Genel Müdürlüğünden Özel Yük Taşıma İzin Belgesi Alınması şartı getirmiştir.


Bu kapsamda; Özel Yük Taşıma İzin belgelerinin sadece KTY Madde 128 ‘ de belirtilen ölçüler aşıldığı takdirde istenilmesi gerektiği ölçülerin herhangi birinin aşılmadığı takdirde Özel Yük Taşıma İzin Belgesi talep edilmeden aracın gümrük işlemlerinin yapılıp ilgili gümrük müdürlüğüne sevk edilmesi ve Özel Yük Taşıma İzin Belgesi alınan araçlarda gabari ve ağır yükler haricinde standart ölçülerde bulunan kasa içi aynı yükün aksamlarının yüklenmesi konusunda mutabık kalınmıştır.


Söz konusu ziyaret kapsamında misafirperverlik ve desteklerinden dolayı Sayın Mehmet YILDIZ’ a teşekkürlerimizi arz ederiz.


Gerçekleştirilen ziyarete, Yönetim Kurulu Başkanı Yasin BAYRAKTAR, üyelerimizden Elif KARAOĞLU (EKSA TRANSPORT), Hüsnü ERDOĞAN (ERDOĞANLAR AĞIR NAKLİYAT), Doğan ÇAYLAK (SDC TRANSPORT) katılım göstermiştir.

Comments


Son Paylaşımlar
Arşiv
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page