top of page

AĞIR VE HAVALELİ YÜKLERİN TAŞINMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK TASLAĞI HAKKINDA


01 Mart 2022 tarihinde Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü ile Ağır ve Havaleli Yüklerin Taşınmasına İlişkin Yönetmelik çalışması hakkında bir toplantı gerçekleştirilmiştir.


Toplantıda mevcut Karayolları 128. Maddenin Avrupa standartlarında güncellenmesi adına 10 yıldır yapılan çalışmalar ve 5 yıldır taslak çalışmaları devam eden yönetmelik hakkında detaylı bilgiler verilmiş olup, öncelikle ülke ekonomisi sonrasında Ağır Nakliye Sektörü için ne denli önemli bir çalışma olduğu dile getirilmiştir.


2021 yılı Cumhurbaşkanlığı Kalkınma Planı içerisinde yer alan Ağır Nakliye Sektörü Yönetmeliği için öncelikle büyük bir ilgi gösterip destek veren Sayın Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil KARAİSMAİLOĞLU' na, toplantıya katılım sağlayan ve misafirperverliklerinden ötürü Ulaştırma ve Düzenleme Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Sayın Dr. Murat KORÇAK, Lojistik ve Kombine Taşımacılık Daire Başkanı Sayın Sinan Oğuz ve Uzman Mühendis Sayın Yusuf Ziya SARITOP beyefendilere teşekkür ederiz.


Toplantıya derneğimizi temsilen Başkan Yasin BAYRAKTAR, Başkan Yardımcıları Bülent EKER ve Tamer ERDOĞAN katılım sağlamışlardır.Commenti


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page