AND Yönetim Kurulu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü Trafik Güvenliği Dairesi Başkanlığı' nı ziyaret etti.

July 24, 2019

 

AND Yönetim Kurulu Üyeleri Ulaştırma ve Altyapı  Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü Trafik Güvenliği Dairesi Başkanlığını ziyaret etti.

 

Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Görmezoğlu başkanlığında ziyaret edilen Daire Başkanı Gençağa Karakaş ve Ulaşım Güvenliği ve Kontrol Şube Müdürü Hüsnü İlgün  ile sektörün yaşadığı sorunlar ve Ağır ve Havaleli Yüklerin Taşınmasına ilişkin Taslak Yönetmelik istişare edilerek karşılık fikir alışverişinde bulunuldu.

 

Belge alınmadan yapılan taşımalarını önüne geçebilmek için dünyadaki iyi uygulamalar hakkında örnekler verilerek Türkiye uygulamaları ve karşılaşılan sorunlar gündeme getirilerek çözümler hakkında görüşmelerde bulunuldu.

 

Akıllı ulaşım sistemleri ile denetime gerek kalmadan taşımaların yapılabileceği ve birçok iyileştirme hakkında bilgi paylaşımı yapıldı.

 

Yönetmelik taslağı için Eylül ayında yapılması planlanan çalıştay ardından 2019 yılı sonunda yürürlüğe girmesi planmaktadır 

 

Üyelerimizin bilgilerine önemle duyurulur.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Son Paylaşımlar
Please reload

Arşiv
Please reload

Etiketlere Göre Ara
Please reload

Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square