Macaristan Geçiş Belgelerine Dair Önemli Duyuru

October 30, 2018

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolu Düzenleme Müdürlüğü’ nden edinilen bilgilendirmeye göre; 5.000 adet Euro 6 araçlar için geçerli Macaristan transit geçiş belgesi bugün (30.10.2018) Türkiye Budapeşte Büyükelçiliği’ ne teslim edilecektir. Belgelerin en kısa zamanda ülkemize ulaştırılması için gerekli girişimler yapılmaktadır.

Bahse konu belgelerin ülkemize ulaşması ve kullanıma açılma tarihi ile bilgilendirme ayrıca yapılacaktır.

 

Bakanlığımız tarafından yapılan görüşmelerde de, anılan 5.000 adet Transit Geçiş Belgesinin sadece Euro 6 araçlar için geçerli olduğu ve Euro 6 motor normu altındaki araçların bu belgeleri kullanamayacağı da teyit edilen bir diğer bilgi olmuştur.
 
Bilindiği üzere, Macaristan topraklarında geçerli geçiş belgesi kullanılmadığı durumlarda, ilgili araca cezai işlem uygulanmakta ve aracın hareketine geçerli bir geçiş belgesi getirine kadar izin verilmemektedir. Bu durum doğrultusunda anılan 5.000 adetlik Euro 6 geçerli Macaristan Transit Geçiş Belgelerinin sadece Euro 6 araçlara kullandırılması ve daha düşük Euro normuna sahip araçların bu belgeleri kullanmaması ve bu hususta sürücülerimizin ve operasyon sorumlularının bilgilendirilmesi önem arz etmektedir.

 

Üyelerimizin bilgilerini önemle duyurulur
 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Son Paylaşımlar
Please reload

Arşiv
Please reload

Etiketlere Göre Ara
Please reload

Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square